آلرژی بینی بیماری جدی گرفته نشده

سلامت نیوز : دکتر هدایت اکبری فوق تخصص آسم و آلرژِی با 18 سال  کار وتجربه درزمینه آسم وآلرژی ،  این مشکل را  شایعترین بیماری مزمن تنفسی دانست  وآن را ریسک فاکتوری برای ایجاد آسم و سینوزیت مزمن و پولیپ بینی می داند .وی همچنین‌ علائمی چون گرفتگی بینی، خلط پشت حلق، عطسه و آبریزش بینی را علائم آلرژی بینی عنوان کرد .

دکتر اکبری، آلرژی بینی را این گونه تشریح کرد : 
انواع مختلف آلرژی بینی : 
1- آلرژی بینی گهگاهی 
2- آلرژی بینی پیوسته .تقسیم بندی فصلی ویا دایمی ازرده خارج می شود.
تقسیم بندی شدت آلرژی بینی:‌ براساس اختلالات در کیفیت زندگی، به خفیف و متوسط و شدید تقسیم بندی می کنند.
سن شروع بیماری :آلرژی بینی در هر سنی را شروع می شود اما بیشتر در دوره  نوجوانی بروز کرده و اوج سن داشتن این بیماری بین 20 تا 35 سالگی است.
 افتراق آلرژی بینی با سرماخوردگی:‌
 1- طول دوره بیماری در سرماخوردگی حاد معمولا 3 تا 5 روز است خود محدود شونده بوده حالیکه در بیماری آلرژی بینی مزمن بیش از چندین هفته طول کشیده . ‌2- بیماری  سرماخوردگی از لحاظ شدت بیماری، به صورت یکنواخت در طول شبانه روز بوده  در حالیکه در آلرژی بینی تغییر شدت بیماری را در طول شبانه روز داریم
3- سابقه بیماری: ، سرماخوردگی در ماهای سرد سال ممکن است بروز کند واز کسی بیماری گرفته وبه کسی هم خواهد داد در حالیکه آلرژی بینی در زمان بخصوصی از سال  بروز می کند(سالهای قبل همین موقع مشکل مشابه داشته) واز کسی هم نگرفته ومسری هم نمی باشد
 4-تب و سردرد و بدن درد در آلرژی بینی وجود نداشته ولی این علائم را در سرماخوردگی شاهد هستیم 
نکته مهم: باید به خاطر داشته باشیم اگر سرماخوردگی طول بکشد باید آن را به حساب آلرژی بینی بگذاریم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.
 استراتژی درمان آلرژی بینی:
شرح کامل این مطلب را در سایت دکتر دات آی آر بخوانید یا اینجا را کلیک کنید. 
/ 0 نظر / 30 بازدید